izmiri gezerken izmir rent a car her donem yaninizdaizmir rent a car Ege’nin cennet köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan okunuşu Teos’a miktarda uzanan veli sahil çizgisi üzerinde mekân alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine vabeste olan bu tatlı kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. takribî 40 kilometrelik göl şeridi ve mavi bayraklı plajlarıyla her yaz taraf binler üzerinde tatilciyi ağırlıyor. durgun okunuşu rahat atmosferi okunuşu yemyeşil doğasıyla İzmir tatil beldeleri arasında hareketlilikten uzakta dinginlik arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl ve lekesiz denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası okunuşu neşeli yaz geceleriyle Özdere, deniz tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki öbür tarihi ve turistik yerlere ulaşımın fazla aldırmaz olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. hijyenik denizin okunuşu koyların tadını çıkarıp doğanın tüm güzelliğiyle yaşandığı İzmir tatil yerleri arasında bulunuyor.

3000 almanak benzer geçmişe iye Seferihisar, İonyalılara da nesil sahipliği yapmış. iye Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın güney bölümünde ülke kayran Seferihisar’ın garp kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; lodos kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının çok olmasından dolayı geçmişten günümüze dek bozulmadan gelen Seferihisar, Teos okunuşu Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan dayanıklı çok turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi dinlenme yeri ise İzmir’in okunuşu Seferihisar’ın başlıca ve en kıymetli mesire yeri.

Dünyanın işaret yararlı sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin muhteva içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta sanayi okunuşu İngilizce Slow yumuşak başlı kelimelerinden oluşan Cittaslow yani kımıldamayan site kavramı, dünyada hızla yayılmaya başladı. kafa döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya sığınmak isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den dahil olan ilk kent unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da zengin tarihsel ve arkeolojik değere ehil İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın işaret mühim sağlık merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin o hekimlerinin yetiştiği müşterek tababet okulu ve dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 senevi tarihi geçmişi olan, UNESCO elgün tarihsel Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde önem saha Asklepion asırlar geçmiş zaman çamur banyoları, müzik, kokusuz ve SPA terapileri, meditasyon, telkin, katıksız nebati karışımlar, masaj, aromaterapi, spesiyal diyetler gibi günümüzde olabildiğince popüler olan web sitemizi incele yöntemlerle hastalara onma dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin en makro ilçelerinden biri olan Bergama, dağ okunuşu yaylaları ile okunuşu tabiat tutkunlarının okunuşu doğa tatili yeğleme edenlerin birleşik numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile özlem olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde alan kayran Selçuk, sadece Türkiye’nin değil dünyaca şöhretli arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak kabul edilen Artemis web sitemizi ziyaret edin Tapınağı bu kaza sınırlarında sandalye alıyormuş.

Antik Çağın işaret politik yerleşim yerlerinden biri olan Selçuk, adeta örtüsüz ortam müzesi. kökleşik Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem anne Evi ve Kilisesi, St. Jean Kilisesi okunuşu Mezarı, İsa eş Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans deniz Kemerleri ve Pollio kokusuz kemeri ile fazla sayıda tarihi değerlere nesil sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihi öneminin sayılmazsa kaymakamlık sınırları içerisinde sandalye meydan Pamucak Plajı, Ege’nin işaret okşayıcı denizi okunuşu kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin en enli ve işaret fazla dinlenme çeken kumsalı. doğa, tarih okunuşu deniz tatilinin iç içe olduğu Selçuk, aynı zamanda e Şirince hararetli bir daha mahallî bir atmosfer olarak görülecek yerler arasında konum alıyor.

İzmir’e işaret yaklaşan tatil yerleri arasında arsa düz Urla, İzmirlilerin dinlenme özgü işaret fazla folk tercih edilen yerlerin de başında geliyor. Urla aynı zamanda Ege Denizi’nin bilindik genişlik önceki limanı olan Liman Tepe’ye okunuşu hane sahipliği yapıyor. İzmir merkeze ancak 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden girmek için okunuşu genişlik çok rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe okunuşu Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin kuzey ve güneyi veli Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın tamamı cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in işaret spesiyal tatil yerleri arasında. Denizin okunuşu tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla bağırsak içe olduğu Urla’da iye olduğu mutedil iklimi sayesinde her yılın yeğleme edilen tatil rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları ve leziz katmeri ile tabanı tadına meraklı olanların tercih ettiği yerlerden. Aynı zamanda sağlam iye mutfağı ve leziz veli otları Urla’yı değerli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde önem meydan Foça, nihayet sıcaklıkölçer temiz, duru denizi okunuşu plajlarıyla bozulmadan kalan genişlik stratejik İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir tatil yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak bilindik Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e derecesinde uzanan mıntıka içerisinde durum alıyor.

Mavi turlarla her yaz çok sayıda otokton ve bigâne görme ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun yaşam alanlarından biri. site Antik Çağda sadece İyon yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan ötürü Phokaia adını almış ve bu kelime günümüze Foça olarak gelmiş. Eski tariz evlerin yer yana sıralandığı Foça sahilinde damla sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *